Vizesiz Ucuz Ülkeler 2020

Vizesiz Ucuz Ülkeler 2020 güncel listesi ve bu ülkeler hakkında genel bilgileri sıraladık. Son zamanlarda artan pasaport harçları ve vize ücretleri tatil planı yapan birçok kişi için ağır bir yük olmaya başladı. Henüz geziniz başlamadan bu tür giderleri ve geziniz boyunca başlıca giderleri hesaba katınca vizesiz ülke arayışı kaçınılmaz oluyor. Türk vatandaşlarından vize istemeyen bir çok ülke bulunuyor. Bu ülkeler arasından Vizesiz Ucuz Ülkeleri sizin için listeledik.
Vize istemeyen ülkelere gitmek için gidiş dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonu olması yeterli. İlk iş olarak gideceğiniz vizesiz ülkelere ucuz uçak bileti ve konaklama bulmak olsun. Ucuz uçak bileti için skyscanner, ucuz konaklama için Otel Fırsatları başlıklı yazıda bir çok fırsat bulunmakta. Hatta gideceğiniz ülkelerde CouchSurfing ile tamamen ücretsiz kalma şansınız bile var. Geriye sadece seyahatin sırasında yapacağın harcamalar kaldı ve bunun için de yüksek bir bütçen bulunmuyor.

Vizesiz Ucuz Ülkeler

  1. Arnavutluk
  2. Nepal
  3. Ermenistan
  4. Gürcistan
  5. Makedonya
  6. Moldova
  7. Filipinler
  8. Ukrayna
  9. Sırbistan
  10. Sri Lanka

Vizesiz Ucuz Ülkeler 2020

1. Arnavutluk

Vizesiz Ucuz Ülkeler

Özellikle Balkan ülkeleri, vizesiz olmaları ve yakınlığından dolayı çok cazip olmaya başladı. UNESCO Mirası kasabaları, harika doğası, tarihi ve turistik yerleri ile Arnavutluk Türk turistlerin son dönemlerde sıklıkla ziyaret ettikleri ülkeler arasında yer almakta. Başkent Tiran’da gecelik hostel konaklama 8 dolar. Orta derece bir restoranda yemek maliyeti 8 dolar. Günlük 30$ bütçe ile Arnavutluk gezinizi tamamlayabilirsiniz.

2. Nepal

Vizesiz Ucuz Ülkeler

Dünyanın en ucuz şehirleri arasında yer alan Nepal, Nepal büyük depremden sonra daha da ucuz bir ülke oldu. Mistik atmosferi, tapınakları ve muhteşem doğası sizi hayallerinizin ötesinde bir yolculuğa çıkarıyor. Günlük 3 dolara güzel bir yerde konaklayabilir. 5 dolara güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Ortalama 20 dolar ile bir günlük Nepal gezinizde mutlu olabilirsiniz.

3. Ermenistan

Vizesiz Ucuz Ülkeler

Ermenistan hem yakınlığı, hem de ucuzluğuyla gerçekten ideal bir rota. Yüzyıllardır süregelen ortak geçmişimiz ve kültür benzerlikleri ile Türk turistlerin tercih ettiği bir diğer nokta. Yaklaşık 7 Dolar’a lezzetli bir yemek yemek ve 5 dolar’a konaklamak mümkün. Ermenistan geziniz için günlük 25 dolar ayırmanız yeterli olacaktır.

4. Gürcistan

Vizesiz Ucuz Ülkeler

Yaklaşık 70 bin metrekare yüz ölçümüne sahip küçük bir ülke olan Gürcistan, Karadeniz turu yapanların son durağı olarak dikkat çekiyor. Özellikle başkenti Tiflis zengin bir mimariye sahiptir. Yemesiyle, içmesiyle, konaklamasıyla günlük 25 dolara burada krallar gibi gezebilirsiniz.

5. Makedonya

Vizesiz Ucuz Ülkeler 2020

Makedonya Üsküp, Ohri gibi şehirlerinin yanı sıra doğal güzellikleri ile turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerlerin başında gelmektedir. Makedonya’nın birçok şehrinde gecelik 10 dolara konaklayabilirsiniz. Yemek fiyatları ise 7$ karşılığında birçok şehirde rahatlıkla bir öğün satın alabilirsiniz. Günlük 30$ bütçe ile Makedonya gezinizi tamamlayabilirsiniz.

Vizesiz Ucuz Ülkeler

6. Moldova

Vizesiz Ucuz Ülkeler

Doğu Avrupa’da yer alan Ukrayna ile Romanya arasında kalan Moldova, Avrupa’nın en fakir ülkelerinden biridir. Moldova’da halk oldukça misafirperver ve arkadaş canlısıdır. Ucuz ve lezzetli yemekleriyle bilinen Moldova’nın özellikle başkenti Kişinev restoranlarıyla ünlüdür. Yemesiyle, içmesiyle, konaklamasıyla günlük 25 dolara burada krallar gibi gezebilirsiniz.

7. Filipinler

Vizesiz Ucuz Ülkeler

Özellikle deniz, kum, güneş tatili bakanlar için Vizesiz Ucuz Ülkeler arasında yer alan Filipinler bu tür tatil için en iyi seçenek. Güneydoğu Asya ülkesi Filipinler, Dünyanın en iyi mercan resifleri’ne sahiptir. Filipinler 7 binden fazla adadan oluşuyor. Deniz, kum ve doğası ile en önemli cazibe noktaları arasında gösteriliyor. Başkent Manila’da diğer yerlere göre fiyatlar biraz daha yüksek olsa da gecelik 5 dolara konaklayabilirsiniz. Bir öğün yemek için yaklaşık 10 Dolar yeterli oluyor. Günlük ortalama 30 dolar harcama ile tatilinizi yapabilirsiniz.

8. Ukrayna

Vizesiz Ucuz Ülkeler

Vizesiz Ucuz Ülkeler arasında şimdilik Avrupaya gidebileceğiniz tek seçenek Ukrayna. Ekonomik tatil arayanlardansanız, Doğu Avrupa ülkelerinden Ukrayna biçilmiş kaftan. Lviv, Kiev ve Odessa gibi çok güzel şehirleri keşfetmek için Ukrayna’ya mutlaka gidilmelidir. Burada 6 dolara güzel bir yerde konaklayabilirsiniz. Hatta daha uygun seçenekler 3$’dan başlıyor. Restoranların para birimi nedeniyle çok ucuz olduğu Ukrayna’da 6 dolara çok güzel bir yerde yemek yiyebilirsiniz.

9. Sırbistan

Vizesiz Ucuz Ülkeler

Türkiye’ye yakın mesafede bulunan Sırbistan, gece eğlenceleri ve muhteşem doğası ile Belgrad vizesiz gidilebilecek iyi bir seçenek. Sırbista’nın birçok yerinde gecelik 8$ ile konaklayabilirsiniz. Yemek fiyatları ise 6$ karşılığında birçok şehirde rahatlıkla bir öğün satın alabilirsiniz. Günlük 25$ bütçe ile Sırbistan gezinizi tamamlayabilirsiniz.

10. Sri Lanka

Vizesiz Ucuz Ülkeler 2020

Vizesiz Ucuz Ülkeler arasında sadece pasaport kullanarak gidebileceğiniz son ülke Sri Lanka. Hint Okyanusu’nun bulunan ada ülkesi, antik dönemden tapınakları, ormanları ve doğası ile gözde destinasyonlarından birisi olmaktadır. Ülkede ortalama gecelik 5$ gibi düşük bir maliyete konaklayabilirsiniz. Yemek fiyatları ise 6$ karşılığında birçok yerde bir öğün bulabilirsiniz. Günlük 25$ bütçe ile Sri Lanka gezinizi tamamlayabilirsiniz.