Vizesiz Amerika Ülkeleri

Vizesiz Amerika Ülkeleri 2020 yılında güncellenen yeni listesi, doğal güzelliği, uzun plajları ve kültürel farklılıklarıyla yeni yerler görmek isteyenler için muhteşem bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Vizesiz Amerika Ülkeleri 2020

Arjantin 90 gün Vizesiz
Belize 90 gün Vizesiz
Bolivya 90 gün Vizesiz
Brezilya 90 gün Vizesiz
Ekvador 90 gün Vizesiz
El Salvador 90 gün Vizesiz
Guatemala 90 gün Vizesiz
Honduras 90 gün Vizesiz
Kolombiya 90 gün Vizesiz
Kosta Rika 30 gün Vizesiz
Meksika 30 gün Kapıda vize/ E-vize
Nikaragua 90 gün Vizesiz
Panama 180 gün Vizesiz
Paraguay 90 gün Vizesiz
Peru 90 gün Vizesiz
Şili 90 gün Vizesiz
Uruguay 90 gün Vizesiz
Venezuela 90 gün Vizesiz

Brezilya

Vizesiz Amerika Ülkeleri 2020

Vizesiz Amerika Ülkeleri listemize Brezilya ile başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük ülkesi olan Brezilya, yetiştirdiği ünlü futbolcuları ve Kainat güzellik yarışmalarında aldığı dereceleriyle ünlü. Rio De Janeiro, Sao Paulo, Porto Alegre gibi şehirleriyle ön plana çıkan Brezilya, topraklarının %60’ı Amazon yağmur ormanlarından oluşmakta. Tatil planınızı, Brezilya da şubat ayında gerçekleşen Rio Karnavalına katılmak için planlayabilir ve hiçbir zaman unutamayacağınız tecrübelere şahit olabilirsiniz.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 90 günlük vizesiz geçiş hakkı veriyor.

Kolombiya

Ülkenin en büyük iki kenti Bogota ve Medellin’in bulunduğu Andino Bölgesi kesinlikle görülmeye değer doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor. Kolombiya aynı zamanda salsanın da başkenti olarak bilinmektedir. Bölge’ye özgü müzik ve dans ile eğlenceye düşkün halkı muhteşem zaman geçirmenize olanak sağlıyor.

  • Kolombiya’da 90 gün süreyle vizesiz seyahat hakkınız bulunmakta.

Meksika

Vizesiz Amerika Ülkeleri 2020

Zengin kültürü, lezzetli yemekleri, yerel içecekleri ve plajlarıyla kendine hayran bırakan Meksika Amerika kıtalarını birbirine bağlayan önemli bir konumda yer alıyor. Meksika devleti Türk vatandaşları için E-vize uygulaması yürütmektedir. Meksika seyahati öncesinde vatandaşlarımızın Meksika E-vize sitesi üzerinden ücretsiz olarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

  • Meksika’ya havayolu ile giriş yapmak kaydıyla 30 gün online vize başvurusu yapabilirsiniz.

Uruguay

Uruguay’ın başkenti Montevideo, ülkenin en büyük şehri ve nüfusunun yoğun olarak yaşadığı yer. Rüzgarlı bir iklime sahip olan ülkede Atlas Okyanusu kıyılarında sörf yapmak için gelen turistlerin sayısı bir hayli fazla.

  • Uruguay’a 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirsiniz.
  • Pasaport geçerlilik süresinin 6 aydan fazla olması isteniyor.

Peru

Peru Güney Amerika’da yer alan çoğu ülkede olmayan tarihi ve kültürel miraslara sahiptir. İnka İmparatorluğu’nun efsanevi şehri Machu Picchu’ya ev sahipliği yapmış olması, doğal zengin kaynaklara ve ziyaret edilebilecek birçok noktaya sahip olması nedeniyle turistler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Vizesiz Amerika Ülkeleri 2020

  • 180 günde 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz seyahat edebilirsiniz.
  • Booking Kupon Kodu
Popüler Şehirler