Verona Havaalanı Ulaşım Rehberi

Verona Havaalanı Ulaşım Rehberi yazısında, Verona’da yer alan Verona Villafranca Havaalanı hakkında genel bilgileri ve bu havaalanlarından Verona şehir merkezine ulaşım seçenekleri konusunda detaylı bir gezi rehberi hazırladık.

Verona Şehir İçi Ulaşım Rehberi

Verona Şehir İçi Ulaşım Rehberi

Verona’nın toplu taşıma sistemi, ATVO adlı şirket tarafından işletiliyor. Merkezi tren istasyonundan şehir merkezine ulaşmak için 1.30€ karşılığında bilet alabilirsiniz. Biletleri durakta bulunan otomattan almanız mümkün. Ayrıca gideceğiniz noktayı Google haritada işaretlerseniz hangi otobüsü kullanmanız gerektiğini uygulamada göreceksiniz.

Verona Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Verona Villafranca Havaalanı

Verona’nın ana havalimanı Valerio Catullo Havalimanı’dır. Verona’nın kuzeybatısında, Villafranca di Verona bölgesinde yer alır. Havaalanı, İtalya’nın en işlek havaalanlarından biridir ve genellikle turizm sezonunda yoğunluktadır. Önemli bir turistik bölge olan Verona’ya hizmet vermesinin yanı sıra, Valerio Catullo Havalimanı, Brescia, Mantova, Rovigo, Trento ve Vicenza gibi yakındaki şehirlere ve bölgelere de hizmet verir.

Aerobus

Verona Villafranca Havalimanı ile Verona şehir merkezi arasında çalışan Aerobus en uygun seçenek olarak ilk sırada yer alıyor. Bu otobüsler genellikle her uçuşun ardından ve belirli saatlerde hizmet verir. Otobüsler genellikle Verona tren istasyonuna (Verona Porta Nuova) gider. Oradan, şehirdeki diğer yerlere toplu taşıma veya taksi ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında bir dizi araç kiralama firması bulunmaktadır. Özellikle Verona ve çevre şehirleri gezecek uzun bir tatil planınız varsa araç kiralama seçeneğini düşünebilirsiniz. Fakat sadece Verona ziyaretiniz için araç kiralamaya ihtiyacız yok. Zira şehir küçük ve gezilecek noktalar trafiğe kapalı.

Taksi

Verona Havaalanı Ulaşım Rehberi yazım da şehir merkezine ulaşabileceğiniz son seçenek taksiler. Havalimanının dışında taksi durağı bulunmakta. Taksiler genellikle hızlı ve rahat bir seçenektir, ancak maliyetler genellikle daha yüksek. Tahmini taksi ücreti genellikle 25-35 Euro arasında olsa da trafiğin durumuna göre değişmektedir.