Santiago Havaalanı Ulaşım Rehberi

Santiago Havaalanı Ulaşım Rehberi yazısında, Santiago’da yer alan havaalanı hakkında genel bilgileri ve bu havaalanı’ndan Santiago şehir merkezine ulaşım seçenekleri konusunda detaylı bir gezi rehberi hazırladık. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için otobüs, taksi, Cabify, araç kiralama ya da özel transfer araçları kullanılabiliyor.

Santiago Şehir İçi Ulaşım Rehberi

Santiago Metro Haritası

Santiago Metro Haritası

Haritayı Büyütmek için resme tıklayın!

Santiago Şehir içi ulaşım bilgileri ve Santiago metro haritasını sizin için hazırladık. Seyahat öncesi gideceğiniz yerlere nasıl ulaşacağınız konusunda genel bir planlama yapmanızı tavsiye ederim. Santiago metrosu tüm Latin Amerika’daki en iyi ve en verimli metrolardan biridir, şu anda metro toplam 136 istasyon ile hizmet veren 7 hat bulunmaktadır.

Santiago’da toplu taşıma sistemini kullanmak için Bip! adı verilen kartlardan bir tane satın almanız şehirde daha kolay ve uygun gezmenizi sağlar. Şehir içi ulaşımda kullanabileceğiniz manyetik kartı toplu taşıma duraklarından ve bilet satış noktalarından temin edebilirsiniz.

Bip! Kart (Boş) : 1550 CLP, Bip! ücretleri gideceğiniz zamana ve mesafeye göre değişmekte.

Santiago Bilet

Santiago Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Comodoro Arturo Merino Benítez Uluslararası Havalimanı

Latin Amerika havaalanları arasında en işlek olan beşinci havalimanıdır. Santiago Havalimanı (SCL), şehir merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Otobüs

Santiago Havaalanı Ulaşım Rehberi

Santiago şehir merkezine ulaşım konusunda turistler tarafından en çok tercih edilen seçeneklerin başında otobüsler gelmektedir. Santiago şehir merkezine ulaşmak için Buses Centropuerto isimli otobüsleri kullanmanız gerekiyor. Hemen havaalanı çıkışında bulunan platformdan her 15 dakikada bir hareket ediyorlar. Bu yolculuk için ödemeniz gereken tek yön bilet 1900 CLP. Eğer bu otobüsler konaklama yapacağınız yere gitmiyorsa, gideceğiniz noktaya metro istasyonlarında geçiş yaparak devam edebilirsiniz.

Cabify

Santiago Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edilebilecek bir diğer seçenek Cabify. Kalabalık bir grupsanız Cabify ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hem daha konforlu hemde daha ucuza gelecektir. Şehir merkezine yaklaşık 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Bu hizmet için ödemeniz gereken toplam ücret 6500 CLP.

Taksi

Santiago Havaalanı Ulaşım Rehberi

Dünyanın farklı şehirlerine göre oldukça ucuz olan Santiago taksileri turistlerin sıklıkla kullandığı ulaşım araçların başında gelmekte. Las Condes civarındaki bölgelere yaklaşık 30 dakika süren yolculuk sonrası ulaşmanız mümkün. Ücretler gideceğiniz bölgeye göre 15.000-20.000 arası değişiyor. Her terminal çıkışında taksileri kolaylıkla görebilirsiniz.