Şanlıurfa Havaalanı Ulaşım Rehberi

Şanlıurfa Havaalanı Ulaşım Rehberi yazısında, Şanlıurfa’da yer alan GAP Havalimanı hakkında genel bilgileri ve bu havaalanlarından Şanlıurfa şehir merkezine ulaşım seçenekleri konusunda detaylı bir gezi rehberi hazırladık. Şanlıurfa Havalimanı’ndan İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlere direk uçuşlar mevcut.

Şanlıurfa Şehir İçi Ulaşım Rehberi

Şanlıurfa’da şehir içi ulaşım, otobüsler, dolmuşlar ve taksilerle sağlanmaktadır.

Şanlıurfa’da Ulaşım

Belediye Otobüsleri: Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler, şehir genelinde belirli hatlarda hizmet vermektedir. Bu otobüslerle şehrin birçok noktasına ulaşabilirsiniz. Urfa Kart kullanılarak seyahat edilebilen bu otobüsler, ulaşımı oldukça ekonomik hale getirir.

Şanlıurfa Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Pek fazla seçeneğin olmadığı ulaşım konusunda bir kaç alternatifiniz bulunuyor. Şanlıurfa GAP Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu mesafe, araçla yaklaşık olarak 30-40 dakika içerisinde alınabilmektedir. Havaş servisleri, taksi ve araç kiralama gibi seçenekler ile ulaşım sağlanıyor.

Havaş

Havaş servisleri, her uçuş sonrası havalimanından şehir merkezine ulaşım hizmeti sağlar. Ulaşım süresi yaklaşık 45 dakika olup, trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ekonomik olarak şehir merkezine ulaşmak istiyorsanız tek seçeneğinizin bu otobüsler olduğunu unutmayın.

Taksi

Şanlıurfa Havaalanı ulaşım rehberi yazımda kent merkezine gitmek için bir diğer seçenek taksiler. 24 saat hizmet veren havalimanı taksilerini de tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşım yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Araç Kiralama

Araç Kiralama

Havalimanında birçok araç kiralama firması hizmet vermektedir. Önceden rezervasyon yaptırarak ya da direkt havalimanında kiralama yapabilirsiniz. Özellikle konforlu bir ulaşım isteyenler için iyi bir seçenek. Ayrıca Göbeklitepe, Harran, Halfeti gibi cazibe noktalarına ulaşmak istiyorsanız araç iyi bir seçenek diyebilirim.