Rzeszów Havaalanı Ulaşım Rehberi

 

Rzeszów Havaalanı Ulaşım Rehberi yazısında, Rzeszów’da yer alan Lotnisko Rzeszów – Jasionka (RZE) hakkında genel bilgileri ve bu havaalanlarından Rzeszów şehir merkezine ulaşım seçenekleri konusunda detaylı bir gezi rehberi hazırladık. Rzeszów Havalimanı’ndan Varşova ve Gdansk havaalanına direk uçuşlar bulunmakta. Ayrıca Amerika, Almanya, italya ve ingilterenin bir çok şehrine direk uçuş sağlayabilirsiniz.

Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki ulaşım seçeneklerini değerlendirirken, bütçenize, konfor düzeyinize ve zamanınıza göre en uygun olanı seçebilirsiniz.

Rzeszów Şehir İçi Ulaşım Rehberi

rzeszów-belediye-otobüsleri

Rzeszów küçük ve şehir planlaması çok güzel bir şehirdir. Şehrin bir ucundan diğer ucuna arabanız ile 15 dakika gibi bir sürede ulaşmanız mümkün. Belediye tarafından işletilen otobüsler şehrin dört bir noktasına 24 saat ulaşım hizmeti sağlıyor. Çoğu duraklarda bulunan led panelden otobüs numaraları ve durağa olan uzaklığını takip edebilirsiniz. 

Rzeszów Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Pek fazla seçeneğin olmadığı ulaşım konusunda bir kaç alternatifiniz bulunuyor. Şehir merkezine ulaşmak için kat etmeniz gereken 14 kilometre bulunuyor. Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için belediye otobüsü, taksi ve bolt gibi seçenekler ile ulaşım sağlanıyor.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine gitmek için en uygun fiyatlı seçenek, belediye otobüslerdir. Havalimanı ile şehir merkezi arasında sefer düzenleyen 51 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Otobüsler havalimanı terminal binası önünde bulunan otobüs durağından, şehir merkezindeki ana otobüs duraklarına hareket ediyor. Bu seçenek için son otobüs gece yarısı hareket ediyor. Sefer bilgilerini ve otobüs duraklarını buradan kontrol edebilirsiniz.

Aynı şekilde şehir merkezinden havalimanına ulaşmak içinde yukarıda verdiğim siteden otobüs duraklarını ve sefer saatlerini kontrol etmeniz mümkün.

Bolt

Havaalanı içerisinde Bolt taksilerinin beklemesi yasak. Bu nedenle bolt taksilere ulaşmak her zaman kolay olmuyor. Eğer beklemek sizin için problem değilse havaalanına yakın bir taksi almak için gelecektir. Yine de klasik taksiye göre daha uygun olan bu uygulamalar ile ekonomik bir ulaşım sağlamanız mümkün.

Taksi

Rzeszów Havaalanı ulaşım rehberi yazımda kent merkezine gitmek için tercih edilebilecek en son seçenek taksi. Klasik taksiler uygulama taksilerine göre biraz daha pahalı oluyor. Fakat havaalanında her zaman hazır ve 24 saat hizmet verdikleri için tercih edebilirsiniz.