Miami Havaalanı Ulaşım Rehberi

Miami Uluslararası Havaalanı hakkında genel bilgiler ve Miami şehir merkezine ulaşım yolları konusunda detaylı bir gezi rehberi hazırladık. Miami Uluslararası havaalanından şehir merkezine ulaşım sağlayabileceğiniz birçok ulaşım aracı seçebilirsiniz. Metro hattı, Miami ve çevredeki şehirlere , iki ana hat ”yeşil ve turuncu” 23 istasyonla hizmet veren demiryolu sistemidir.

Miami Metro Haritası

Miami Metro Haritası

Haritayı Büyütmek için resme tıklayın!

Miami Metro hattı hakkında fazla gelişmiş bir metro sistemi olduğunu söyleyemem. Kısıtlı bir alanda hizmet veren metro hattını kullanmak isterseniz gideceğiniz noktalar arası hizmet veriyor mu kontrol edebilirsiniz. Eğer gideceğiniz noktaları kapsayan bir yolculuğunuz varsa, hızlı bir ulaşım için tercih edebilirsiniz. Miami metro haritasını ve Miami Şehir içi ulaşım bilgilerini sizin için derlediğimiz rehbere geçelim.

Tek Biniş Metro ve Otobüs Kart: 2$ ücret karşılığında tek kullanım sağlıyor.

Sınırsız Biniş EASY Card: 5.65$ ücret karşılığında 1 günlük kullanım imkanı sağlıyor.

Sınırsız Biniş EASY Card: 29.25$ ücret karşılığında 7 günlük kullanım imkanı sağlıyor.

Sınırsız Biniş EASY Card: 112.50$ ücret karşılığında 30 günlük kullanım imkanı sağlıyor. Tüm seçenekler ve online satın almak için tıklayın.

Miami Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Miami Uluslararası Havaalanı

Tren

Miami Havaalanı Ulaşım Rehberi

Miami Uluslararası Havaalanı’ndan Miami şehir merkezine Tren ile direk olarak ulaşabilirsiniz. Trenlerin kalkış durağına ulaşmak için, bulunduğunuz terminal’den MIA veya shuttle servisleri kullanarak ulaşmanız mümkün. Havaalanı’ndan başlayan yolculuğumuz yaklaşık 25 dakika sürüyor. Her 9 dakikada bir kent merkezine hareket eden trenler hızlı bir ulaşım imkanı sunuyor.

Otobüs

Miami Havaalanı Ulaşım Rehberi

Şehir içi ulaşım için tüm şehri kapsayan otobüs ağı en iyi seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Gideceğiniz yere kaç numaralı obüslerin güzergahında olduğunu öğrenerek 2$ karşılığında şehre varabilirsiniz. Metrobus otobüsleri her gün sabah 4:30 ile gece 2:30 arasında hizmet vermektedir.

Lyft

Miami Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edilebilecek bir diğer seçenek Lyft. Havaalanı şehir merkezine yakın bir konumda bulunduğu için 10$ gibi düşük bir fiyata ulaşım hizmeti sağlıyor. Bence diğer seçenekleri eleyerek direk Lyft uygulaması ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yolculuk trafik durumuna göre 20 dakika sürüyor.

Taksi

Miami Havaalanı Ulaşım Rehberi

Havalimanından Miami’nin merkezine gitmek için tercih edilebilecek en son seçenek geleneksel taksiler. Gideceğiniz güzergaha göre 20$ ile 30$ arasında bir ücret ödersiniz. Yolculuk yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir.

Güvenlik nedeniyle Miami Limanı ve tren istasyonları haricinde taksilere rastgele yerlerde yolcu almalarına izin verilmemektedir. Bu nedenle şehir içi ulaşım için uygulama taksileri daha çok tercih edilir.