Miami Gezilecek Yerler Listesi

Miami, yıl boyunca ılıman iklimi, doğal güzellikleri, uzun plajları ve eğlence olanakları ile Amerikanın en önemli cazibe noktaları arasında gösteriliyor. Florida Eyaleti’nin güneydoğusunda yer alan liman şehrini yılda 23 milyon kişi ziyaret etmektedir. Miami Gezilecek Yerler Listesi’ni tamamlamak için 4 gün ayırmanız şart. Ancak Miami’ye kadar gitmişken Amerika turu yapmadan dönüş planlıyorsanız, bu süreyi uzatabilirsiniz. Zaman kaybetmeden Miami Gezilecek Yerler listesi ve şehirde ne yapabilirsiniz birlikte bakalım.

Miami Gezilecek Yerler Listesi

1. Miami Beach

2. Art Deco District & Ocean Drive

3. Little Havana

4. Lincoln Road

5. Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri

6. Venedik Havuzu

7. Fairchild Tropical Botanic Garden

8. Eski İspanyol Manastırı

9. Coral Kalesi

10. Everglades National Park

Miami Havaalanı Ulaşım Rehberi

Miami Uluslararası Havaalanı şehir merkezine yaklaşık 14 km uzaklıkta bulunuyor. Miami Uluslararası havaalanından şehir merkezine ulaşım sağlayabileceğiniz birçok ulaşım aracı mevcut. Şehir merkezine ulaşmak için Tren, Belediye Otobüsleri, Taksi, Lyft gibi ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Miami Havaalanı Ulaşım Rehberi yazımda sizin için tüm seçenekleri ve Miami şehir merkezinde ulaşım hakkında tüm bilgileri verdim.

1. Miami Beach

Miami Beach

Florida eyaletininde, okyanus üzerine insan yapımı adaların inşaa edilmesi Miami Beach’i oluşturmuş. Muhteşem konumu ile yılın 8 ayı güneş alan plajı hem yerli halk hemde turistlerin ilgi noktası. Şehir hayatıyla iç içe plaj keyfi için Miami bir başkadır. Beyaz kumlu sahilleri ve mavi deniziyle yılın her günü misafirlerini ağırlar.

Ayrıca Miami Plajı yürüyüş yolu bir diğer görülmesi gereken yer olarak karşımıza çıkıyor. Indian Beach Park’tan başlayarak güneye doğru ilerleyen ve South Beach’e kadar uzanan yol, butik otelleri, uzun kumsalı ve barları ile ünlenmiş. Art arda sıralanan farklı konseptteki otellerin her biri farklı hizmetler ile öne çıkıyor. Yaklaşık 5 km uzunluğa sahip yol her daim dinamik yapısı ile şehirdeki gözde yerlerden.

2. Art Deco District & Ocean Drive

Miami Gezilecek Yerler Listesi

Art Deco District, Florida’nın 1930’lu yıllarda yapılan mimari tarzından izler taşır. Bölgede Ulusal Tarihi Binalar tescili listesine dahil edilmiş, 960 farklı tasarıma sahip bina bulunuyor. Pastel renklerle süslenmiş, neon ışıkların aydınlattığı sokaklar özellikle gün batımı ile farklı bir atmosfere bürünüyor.

Ocean Dirve, Miami Beach boyunca devam eden 2,1 kilometre uzunluğundaki renkli bir cadde. Özellikle eğlence arayışı içerisindeki insanların sıklıkla uğrak noktaları arasında yer alır. Art Deco tarzı mimariye sahip otelleri, gece klubleri, şık barlar ve restoranları ile gece ve gündüz her zaman hareketlidir.

Art Deco Bölgesi dahilindeki en ünlü yapıları, Ocean Drive’a doğru uzanan 11 ve 14.  caddeler arasındaki bölümde görebilirsiniz. Tarihi yapılara ilgi duyuyorsanız, Miami’de görmek isteyeceğiniz önemli bir nokta diyebilirim.

3. Little Havana

Miami Gezilecek Yerler Listesi

Şehir merkezinin hemen batısında yer alan Little Havana Küba’nın küçük bir kopyası diyebilirim. Nüfusunun neredeyse tamamını Orta ve Güney Amerika’dan gelen göçmenlerin oluşturduğu yerleşimde Havana kültürünün yaşatıldığını göreceksiniz. Burada sıcak Küba’lı insanlarla iletişim kurmak çok kolay. Yol boyunca Küba ürünlerinin satıldığı tezgahlarda ilginizi çekecek şeyler olabilir.

Her yıl Mart ayında bu bölgede düzenlenen ve yaklaşık 1 milyon kişinin katıldığı Calle Ocho festivali büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Bu dönemde seyahat yapacaklara her şeyi bırakıp bu festivale katılmalarını öneririm.

4. Lincoln Road

Miami Gezilecek Yerler Listesi

Lincoln Road, 1912 yılında bu bölgedeki mangrov ormanının yok edilmesi sonucunda inşa edilmiş. Sadece yayaların kullanımına açık olması nedeniyle Miami halkının sıklıkla ziyaret ettiğini söyleyebilirim. Birçok restoran, bar, cafe ve alışveriş olanakları sayesinde turistlerinde ilgi odağı durumunda. Ayrıca sokak sanatçıları, Lincoln Road üzerinde sürekli hünerlerini sergilemektedir.

5. Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri

Miami Gezilecek Yerler Listesi

İş adamı James Deering tarafından 1916 yılında konut olarak inşa ettirilmiş. Malikanenin kısa sürede tamamlanabilmesi için Miami’nin o zamanki nüfusun %10’unu işe aldığı söylenir. İnşa sürecinin bitimiyle birlikte Villa Vizcaya’nın odaları, zengin antika mobilyalar, halılar, tablolar ve süs eşyaları ile dekore edilmiş. Bu gösterişli yapının tarihi para var huzur var hikayesine çıkar.

İtalyan Rönesans dönemini yansıtan bahçe, Barok unsurlarla harmanlanmıştır. Günümüzde Vizcaya mülkiyeti, halka açıktır ve çeşitli çağdaş sanat koleksiyonlarının sergilenmesi için kullanılıyor.

  • Ziyaret Saatleri 09.30-16.30 arasında ve Giriş Ücreti 22$. Online bilet almak için tıklayın.

Miami Gezilecek Yerler Listesi

6. Venedik Havuzu

Miami Gezilecek Yerler Listesi

1920 Denman Dink tarafından inşaa edilmiş büyük bir havuz ve eğlence alanıdır. Burayı ilginç yapan şey ise günlük yaklaşık 3,100 m3 kaynak suyu kullanımıyla dünyadaki en büyük kaynak suyu yüzme havuzu olmasıdır. Su doğal kaynaktan gelir ve her gün filtre yardımı ile temizlenerek yenilenir.

  • Ziyaret Saatleri 11.00-16.00 arasında ve Giriş Ücreti 11.50$.

7. Fairchild Tropical Botanic Garden

Fairchild Tropical Botanic Garden

Fairchild Tropical Botanik Bahçesi, nadir bulunan tropik bitkilerden oluşan geniş bir koleksiyona sahip olan, 83 hektarlık alan içerisinde araştırma, koruma ve keşif görevlerini yürütüyor. Kelebek bahçesi ve tropikal bitki serasının yanı sıra bataklık ve adalar manzarası ile turistlerin gözde destinasyonlarından birisi olmaktadır.

1936’da Robert H. Montgomery tarafından kurulmuş ve Fairchild 20.000’den fazla önemli bitki getirmiştir. Bir tırtılın nasıl kelebeğe dönüştüğünü gözlemlemek isterseniz Vollmer Metamorphosis Lab bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

  • Ziyaret Saatleri 09.30-16.30 arasında ve Giriş Ücreti 25$. Online bilet almak için tıklayın.

8. Eski İspanyol Manastırı

Miami Gezilecek Yerler Listesi

Batı yarım kürenin Avrupa orijinli en eski yapısı olma özelliği taşıyan İspanyol Manastırı, hala dini törenler ve düğün organizasyonları yapılıyor. İspanya’da inşa edilen bu manastır William Randolph Hearst tarafından satın alınmış ve bütünüyle sökülüp gemilerle Amerika’ya taşınarak Miami’de yeniden inşa edilmiştir. Yapının avlu kısmından girmenizle sizi eski bir İspanyol kasabasına götürecek derecede güçlü bir mimariye sahip. Manastar içerisinde bulunan doğal bitki örtüsü ile Miami Gezilecek Yerler Listesi ‘nde yerini alıyor.

  • Ziyaret Saatleri 10.00-16.30 arasında ve Giriş Ücreti 10$.

9. Coral Kalesi

Miami Gezilecek Yerler Listesi: Coral Kalesi

Edward Leedskalnin 26 yaşındayken kayıp aşkı için Coral Kalesi’ni inşa etmeye karar verir. 1923 yılında çalışmalarına başlar ve ölümüne kadar devam ettirdi. Yapı, her biri birkaç ton ağırlığında sayısız megalitik taşlardan oluşmaktadır. Efsaneye göre çok sayıda taşı taşımak ve işlemek için ters manyetizma veya doğaüstü yetenekler kullanarak inşayı tek başına yaptığı söylenir.

Mercan Kalesi, 10 dönümlük arazideki Oolitik kireç taşından oluşmaktadır. Kale, duvarlar, oymalar, mobilyalar ve kale kuleleri şeklinde birkaç ton ağırlığında çeşitli megalitik taşlardan oluşur. Taşlar harç olmadan birleştirilir ve birbirleriyle tutturulan ağırlıkları nedeniyle birbirleri üzerinde dengede durmaktadır. Kalenin yaratıcısının ölümünden iki yıl sonra 1953’te ilk kez turistlerin ziyaretine açılmıştır.

  • Ziyaret Saatleri 08.00-18.00 arasında ve Giriş Ücreti 18$. Online bilet almak için tıklayın.

10. Everglades National Park

Everglades National Park

UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde, koruma altındaki park, büyüklük olarak Yellowstone ile Death Valley Milli Parklarından sonra üçüncü büyüklükte, subtropikal iklimli vahşi doğa alanı olarak ise en büyük park konumundadır. 610 bin metrekareden fazla alanı kaplayan ulusal park, her yıl ortalama 1 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Park, Dünya Mirası unvanının haricinde Uluslararası Biyosfer Rezervi ve Uluslararası önemi olan Sulak Alan unvanlarına da sahip.

Parka giriş yaptığınızda karşınıza bir danışma ve enformasyon kompleksi var, buradan broşürler, harita, tüm bilgileri detaylı olarak alabilirsiniz. Everglades Ulusal Parkı’nda birçok aktiviteye katılarak son derece keyifli saatler geçirebilirsiniz. Anhinga Yolu’nu takip ederseniz doğruca gözlem kulesine ulaşabilirsiniz. Burada manzarayı ve doğal hayatın varlığını izleyerek vakit geçirebilirsiniz.

Miami Otelleri ve En İyi Fiyat Garantisi

Miami Gezilecek Yerler Haritası

Berlin Gezilecek Yerler Haritası

Google Maps uygulaması her seyahatimde olmazsa olmazım. Google Harita üzerinden sizin için gezilecek ve önemli yerleri kayıt ettim. İşaretlediğim noktaları kendi haritanıza eklemek için “’Miami Gezilecek Yerler Haritası“ başlıklı yazıma göz atmayı unutmayın. Ayrıca gezmeye karar verdiğiniz noktaları kendi gezi planlamanıza göre tasarlayın, böylece zamanı doğru kullanmış olursunuz.