Miami Gezi Rehberi

Yaklaşık 3 milyon insanın yaşadığı Miami, dünyanın dört bir yanından gelen gezginler için ilgi odağı. Miami Beach, Ocean Drive, Everglades National Park, Eski İspanyol Manastırı ve Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri, Miami’de gezilecek yerler listemizin ilk sıralarında yer alıyor. Latin Amerika’nın başkenti olarak anılan şehir doğası, kültürel yapısı, tarihi ve hareketli gece hayatı ile en önemli cazibe noktaları arasında gösteriliyor.

Miami’da Gezilecek Yerler

Miami Gezi Rehberi

Florida eyaletinin ikinci büyük şehri olan Miami’de ikamet edenlerin çoğunun Amerika dışında doğduğu en yüksek oranlı şehir olarak bilinir. Nüfusun % 65’i İspanyolca konuşmaktadır. 1492 yılında Amerika kıtası keşfedildiğinde ilk keşfedilen yerlerden biri Florida sahilleri oldu. İspanyol Juan Ponce de Leon 1513 tarihinde Miami’yi keşfeden ilk Avrupalı oldu.

1920 yıllarında Kaliforniya’dan sonra Florida’nın da altın arayıcılarının yeni durağı haline gelmesi ile nüfus hızla artmaya başlamıştır. Carl Fisher’ın Miami Beach üzerine kurduğu lüks oteller, birçok polo ve golf sahası ile kentin tanınmasında büyük bir rol oynamıştır.

1959’da Fidel Castro’nun Küba yönetimine el koymasından sonra büyük bir kesim, Küba’dan kaçarak Miami’ye yerleşmiş.

Kuzey Atlas Okyanusu kıyılarında kurulmuş olan şehir, mükemmel kumsalları, gece hayatı ve dünyaca ünlü gemi seyahatlerinin merkezi olması nedeniyle Magic City olarak bilinir. Miami’de tropikal bir iklim hakimdir ve Yazları sıcak ve nemli, kışları ise ılık geçmektedir

Miami gezi rehberi hakkında kısaca söyleyeceklerim bu kadar. Daha fazlasını ve en popüler mekânları “Miami Gezilecek Yerler Listesi“ başlıklı yazılarımda bulabilirsiniz.

Miami Gezi Rehberi

Miami’de Ulaşım

Miami Gezi Rehberi

Sizler için şehrin ana havaliman’nda bulunan tüm ulaşım seçeneklerini anlatmaya çalıştım. Metro, Tren, Belediye Otobüsleri, Taksi ve Lyft gibi birçok seçeneğiniz bulunuyor. Miami Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden yaklaşık 12 km mesafede bulunur. Bu nedenle şehir merkezine ulaşmanız hiç zor olmayacaktır.

Gideceğiniz yerin metro hattı üzerinden geçtiğini kontrol edin. Özellikle trafik engeline takılmak istemiyorsanız metro ilk tercihiniz olabilir.

Miami şehrinde geleneksel taksiler sokaktan geçerken müşteri kabul etmiyor. Ama bu durum uygulama taksileri için geçerli değil. Lyft uygulamasını kullanarak bir çok yere 10$ altında ulaşım sağlamanız mümkün.

Miami’de Ulaşım hakkında kısaca söyleyeceklerim bu kadar. Daha fazlasını ve şehir içi Ulaşım hakkında “Miami Havaalanı Ulaşım Rehberi“ başlıklı yazımda bulabilirsiniz. Ayrıca Miami Metro ve Otobüslerinde geçerli EASY Card hakkında tüm bilgileri aynı yazımda bulabilirsiniz.

Miami Gezi Rehberi

Miami’de Gezilecek Yerler Haritası

Miami Gezi Rehberi

Miami şehrinde görülmesi gereken noktaları sizin için haritaya ekledik. Haritada görüldüğü üzere gezilecek önemli noktalar şehrin merkezi konumda bulunuyor. Cihazınıza Google Map uygulaması ve Miami çevrimdışı haritasını indirmeniz kolay bir seyahat geçirmenize yardım olacaktır.

Miami’de Gezilecek Yerler Haritası hakkında kısaca söyleyeceklerim bu kadar. Daha fazlası ve tek tıkla haritayı indirmek için “’Miami Gezilecek Yerler Haritası“ başlıklı yazıma göz atın.