Marakeş Havaalanı Ulaşım Rehberi

Marakeş Havaalanı Ulaşım Rehberi yazısında, Marakeş’de yer alan havaalanları hakkında genel bilgileri ve bu havaalanları’ndan Marakeş şehir merkezine ulaşım seçenekleri konusunda detaylı bir gezi rehberi hazırladık.

Marakeş Şehir İçi Ulaşım Rehberi

Hop on Hop off

Marakeş’i kendi düzenlediğiniz bir planla gezmek istiyorsanız, stres’den uzak elektrikli Hop on Hop off otobüsleri tam size göre. Üstelik gittiğiniz yerler hakkında Türkçe dil seçeneği olan rehber cihazları kullanabilirsiniz. Otobüslerin farklı rotaları ve turistik mekanların önünde durakları var, istediğiniz durakta inip istediğinizden binebiliyorsunuz. Her 20 dakikada bir otobüs seferleri olan otobüsler için kişi başı 195 MAD ödemeniz gerekiyor. Rezervasyon yapmak için tıklayın.

Marakeş Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Marakeş Menara Havalimanı

Marakeş Menara Havalimanı (RAK) yılda 6,3 milyondan fazla yolcuya hizmet vermekte.  Şehir merkezinin 22 kilometre güney batısında bulunmaktadır.

Otobüs

Marakeş şehir merkezine ulaşım konusunda turistler tarafından en çok tercih edilen seçeneklerin başında otobüsler gelmektedir. Jamaa El Fna bölgesine ulaşmak için L19 numaralı otobüsü kullanabilirsiniz. Hemen havaalanı çıkışında bulunan platformdan her 20 dakikada bir hareket ediyorlar. Bu yolculuk için ödemeniz gereken tek yön bilet 30 MAD. Otobüse binildiği takdirde şoföre direkt olarak ödeme yapılmaktadır.

Taksi

Marakeş Havaalanı Ulaşım Rehberi

Havalimanı çıkış kapısının hemen karşısında sıralanmış taksileri göreceksiniz. Bu taksiler ile ulaşım güvenli ve kolaydır. Jamaa El Fna civarındaki bölgelere yaklaşık 20 dakika süren yolculuk sonrası ulaşmanız mümkün. Marakeş’de taksilerden taksimetre açmasını isteyin. Eğer taksimetre açmak istemezlerse binmeden mutlaka pazarlık yapın. Şehir merkezine ulaşmak için 130-150 Dirhem’den fazla vermemeye çalışın.

Marakeş Özel Havaalanı Transferi

Marakeş havaalanı’ndan şehir merkezine önceden rezervasyon yaptırırsanız, özel transferle zamandan tasarruf edebilirsiniz. Havaalanına vardığınızda, dışarıdaki varış kapısında isminizin yazılı olduğu kartta bekleyen bir sürücü göreceksiniz. Her iki yönde de kullanılabilen 4 yolcuya kadar olan bu güvenli hizmet ile seyahat etmenin bedeli 150 MAD (15$). Şehir merkezine yaklaşık 20 dakika süren yolcuk sonrası ulaşmanız mümkün.

  • Özel Havaalanı Transferi için yer ayırmak için tıklayın.