Los Angeles Havaalanı Ulaşım Rehberi

Los Angeles Havaalanı Ulaşım Rehberi yazısında, Los Angeles Uluslararası Havalimanı hakkında genel bilgileri ve Los Angeles şehir merkezine ulaşım seçenekleri konusunda detaylı bir gezi rehberi hazırladık. Los Angeles Uluslararası havaalanından şehir merkezine ulaşım sağlayabileceğiniz birçok ulaşım aracı mevcut.

Los Angeles Metro Haritası

Los Angeles Metro Haritası

Haritayı Büyütmek için resme tıklayın!

Los Angeles Şehir içi ulaşım bilgileri ve Los Angeles metro haritasını sizin için hazırladık. Seyahat öncesi gideceğiniz yerlere nasıl ulaşacağınız konusunda genel bir planlama yapmanızı tavsiye ederim.

Sadece şehir merkezinde, kısıtlı bir bölgeyi kapsayan otobüs ve metro ağları faaliyet gösteriyor. Bu nedenle istediğiniz yere rahatça ulaşabilmek için şehir genelinde yaygın olan araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Los Angeles Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Los Angeles Uluslararası Havalimanı

70 milyondan fazla yolcuya hizmet vereren Los Angeles Uluslararası Havalimanı Amerika’nın en işlek ikinci, Dünyanın beşinci havalimanıdır. Los Angeles Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden yaklaşık 33 km mesafede bulunur. Hava alanı içinde bulunan ve “Kiosk” olarak bilinen bilgisayarlardan dilediğiniz ulaşım aracı ve firmaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Metro

Metro ile Los Angeles şehir merkezine direk ulaşım mümkün değil. Bu nedenle ilk önce metroya yolcu taşıyan servisleri kullanmanız gerekli. Bu servisler alt katta yer alan Lax shuttle durağından kalkmaktadırlar. Servis araçları ücretsizdir ve her gün 04:30 – 11:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Servis ile metro green line adındaki durağa geldiğinizde metro ile istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

FlyAway

Los Angeles Havaalanı Ulaşım Rehberi

Los Angeles Uluslararası Havaalanı’ndan Los Angeles şehir merkezine FlyAway ile direk olarak ulaşabilirsiniz. Havaalanı’ndan başlayan yolculuğumuz yaklaşık 35 dakika sürüyor. Bu yolculuk için belirtilen ücret 9,75 dolar.

Rend a Car

Araba kiralamayı önceden internet üzerinden yaparsanız, havaalanında sizi araba kiraladığınız şirketin aracı karşılıyor ve arabayı teslim alacağınız yere kadar sizi götürüyor. Şehir içi ulaşım içinde genellikle kullanılan araçları kiralayacağınız gün sonunda belirtilen noktalara bırakabilirsiniz.

Lyft

Eğer Los Angeles şehir merkezine direk ve hızlı bir ulaşım tercih ediyorsanız Lyft uygulaması sizin için en iyi seçenek. Trafik durumuna göre ortalama 45 dakika süren yolculuk sonrası Little Tokyo tarafına gelebilirsiniz. Geleneksel taksilere göre daha uygun olan uygulama taksileri için ortalama 25$ ödemeniz gerekiyor.

Taksi

Los Angeles Havaalanı Ulaşım Rehberi

Havalimanından Los Angeles merkezine gitmek için tercih edilebilecek en son seçenek geleneksel taksiler. Yaklaşık 40 dakika süren yolculuk için ortalama 35-40$ karşılığında kullanabilirsiniz. Taksi Los Angeles halkı tarafından pek tercih edilen ulaşım aracı değildir. Çünkü şehirde bir noktadan diğerine gideceğiniz mesafe oldukça uzundur.