Kullanım Koşulları

GezilecekYollar.com’da yer alan seyahat bilgileri ve tavsiyeler yazarın kişisel deneyimlerini yansıtmaktadır. Seyahat danışmanlığı kapsamında olmayıp hiç bir sorumluluk kabul etmez. Buradaki görüşler sizlerin seyahat tercihlerinize ve zevklerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada bulunan bilgilere dayanılarak seyahat için karar verilmesi beklentilerinize uygun olmayabilir. Bununla beraber gerek site içindeki, gerekse site için kullanmış olduğumuz kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitede bulunan bilgilerin kullanılması sonucunda ziyaretcilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, maliyetlerden, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı GezilecekYollar.com yazarları sorumlu değildir.

Kullanıcı Sözleşmesi

GezilecekYollar.com web sitesine girdiğiniz andan itibaren, işbu Kullanıcı Sözleşme’sinin (“Sözleşme”) bütün şartlarını, eksiksiz bir şekilde kabul etmiş sayılırsınız. Bu Sözleşme’nin bütün maddeleri, bütün kullanıcıları bağlayıcıdır.

Sözleşmeyi onaylamamanın veya atlatmanın yolları bulunsa dahi, işbu sözleşme Sitede bulunulduğu ve Site üzerinde herhangi bir işlem yapıldığı her an yürürlüktedir. Siteyi kullanan her kullanıcı, Sözleşmeyi onaylamasa dahi kabul etmiş sayılır. Bu yükümlülükten çekinecek kişilerin siteyi kullanmaması tavsiye edilir.

İnternet Sitesini kullanmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Bu İnternet Sitesini kullanarak, bu Sözleşmeye taraf olabilecek ve bu Sözleşmenin tüm hüküm ve şartlarına riayet edebilecek hak, izin ve dirayete sahip olduğunuzu beyan ve tekeffül etmiş olursunuz.

Kullanım, Sorumluluklar ve Haklar

Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımlar kullanılamaz, faaliyetler yapılamaz, yapılmaya çalışılamaz ve veritabanı üzerindeki bilgiler silinemez, değiştirilemez. Siteye yönelik olarak yürütülecek, zorla veya aldatma yoluyla uygulanacak bütün internet korsancılığı (“hack”) işlemleri yasalarca ve işbu Sözleşme tarafından kesinlikle yasaktır ve buna yönelik her çaptaki girişimde veya durumda konu ve kişilerle ilgili yasal süreç derhal başlatılacaktır.

Üye hesabını başkasıyla paylaşmamak, başkasına devretmemek, hesabına erişim bilgilerinin ve hesabının güvenliğini tehlikeye atacak herhangi bir işlem yapmamakla yükümlüdür. Üyelere verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması veya bunların üçüncü kişiler tarafından çalınması ve/veya kötü niyetle kullanılması durumundan ve bu kullanımların her türlü sonucundan doğrudan üye sorumludur.

Sitedeki İçeriğin Mülkiyet Hakları

Oğuzhan Akkuş, İnternet Sitesi ve Hizmet üzerindeki tüm mülkiyet haklarının sahibi ve koruyucusudur. İnternet sitesinde GezilecekYollar.com’un ve lisans verenlerinin telifli eserleri, tescilli markaları ve diğer özel mülkiyet bilgileri bulunmaktadır. Genel kullanıma açık yerlerde veya yazılı erişim iznine sahip olduğunuz yerler dışındaki bilgileri kopyalayamaz, değiştiremez, yayınlayamaz, iletemez, dağıtamaz, uygulayamaz ve bu türden herhangi bir mülkiyet bilgisini ifşa edip satamazsınız.

Üye, İnternet Sitesi ve Hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile GezilecekYollar.com’un hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk üyeye aittir.

Telif, Mülkiyet ve Fikir Hakları İlkesi

GezilecekYollar.com ait veya İnternet Sitesi’nde bulunan hiçbir İçerik, GezilecekYollar.com’ dan izin almaksızın değiştirilemez, ekleme, çıkarma yapılamaz. Ticari kurumlar hiçbir şekilde yazılı izin alınmadan ve telif ücreti ödenmeden alıntılama yapamazlar.

İçeriklerin sadece belli kısımlarının kullanıldığı (“kısmi kullanım”) durumlarda da kullanıcılar, içeriğin bulunduğu internet adresine doğrudan kaynak/referans göstermek ve referansları içerisinde “GezilecekYollar.com” isminin açık beyanıyla birlikte bu URL’yi bulundurmak zorundadırlar.

İnternet sitesinin kullanımı ve/veya Hizmet’in kullanımı aynı zamanda Gizlilik Anlaşması‘na tabiidir.