Kayseri Havaalanı Ulaşım Rehberi

Kayseri Havaalanı Ulaşım Rehberi yazısında, Kayseri’de yer alan Erkilet Havalimanı hakkında genel bilgileri ve bu havaalanlarından Kayseri şehir merkezine ulaşım seçenekleri konusunda detaylı bir gezi rehberi hazırladık. Kayseri Havalimanı’ndan İstanbul, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlere direk uçuşlar mevcut. Ayrıca yaz aylarında Avrupa ve Ortadoğu’daki bazı destinasyonlara sezonluk uçuşlar da olabiliyor.

Pek fazla seçeneğin olmadığı ulaşım konusunda bir kaç alternatifiniz bulunuyor. Fakat şehir merkezi sadece 6 kilometre mesafede yer alıyor. Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için Halk otobüsü, taksi ve rent a car gibi seçenekler ile ulaşım sağlanıyor.

Kayseri Şehir İçi Ulaşım Rehberi

Kayseri Tramvay Haritası

Kayseri Tramvay Haritası

Kayseri Şehir içi ulaşım bilgileri ve Kayseri tramvay haritasını sizin için hazırladık. Seyahat öncesi gideceğiniz yerlere nasıl ulaşacağınız konusunda genel bir planlama yapmanızı tavsiye ederim.

Kayseri Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Halk Otobüsü

Kayseri’de havalimanından şehir merkezine ulaşmak için halk otobüsü kullanabilirsiniz. Belediye tarafından işletilen otobüsler havalimanın içerisine girmese de dış kapının hemen önünde durağı bulunuyor. Bu noktaya ulaşmak için yaklaşık 3-4 dakika yürümeniz gerekmekte. Kayseri Havalimanı’ndan kalkan halk otobüsleri, şehir merkezine düzenli seferler yaparak yolcuların ekonomik ve rahat bir şekilde ulaşımını sağlar. Otobüslerin güzergahı ve hareket saatleri hakkında bilgi almak için Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesini kontrol edebilirsiniz. Bilet konusunda otobüs şoförleri yardımcı olabilir.

Taksi

Dış hatlar çıkışında bekleyen taksileri özel bir vakıf işletiyormuş. En önde olan taksiye kadar yürümeniz gerekiyor ve günün her saati hizmet sağlıyorlar. Trafik durumuna göre ortalama 10 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşmanız muhtemel. Kayseri’de taksiye yaklaşık 80 TL ödeyerek şehir merkezine konforlu bir ulaşım yapabilirsiniz.

Rent a car

Kayseri Havalimanı ulaşım rehberinde, kent merkezine ulaşım için tercih edilebilecek en son seçenek araç kiralama hizmetidir. Bu seçenek biraz maliyetli görünse de, özellikle Erciyes Dağı ve Soğanlı Vadisi gibi yerlere hızla erişmek istiyorsanız oldukça önemlidir. Ayrıca, şehirdeki pek çok restorana hızla ulaşmak için araba kullanmak iyi bir alternatif olduğunu söylemeliyim.