Gaziantep Havaalanı Ulaşım Rehberi

Gaziantep Havaalanı Ulaşım Rehberi yazısında, Gaziantep Havaalanı hakkında genel bilgileri ve bu havaalanı’ndan Gaziantep şehir merkezine ulaşım seçenekleri konusunda detaylı bir gezi rehberi hazırladık. Uluslar arası uçuşlara da ev sahipliği yapan havalimanının en yoğun olduğu dönemler yaz ve sonbahar ayları oluyor. Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için otobüs, taksi ve araç kiralama gibi seçenekler ile ulaşım sağlanıyor.

Gaziantep Şehir İçi Ulaşım Rehberi

Gaziantep Havaalanı Ulaşım Rehberi

Şehir içi ulaşım için otobüs, minibüs, tramvay ve taksi seçenekleri bulunuyor. Hatlar ve saat bilgileri için Gaziulaş sitesine bakabilirsiniz. 86 hatta hizmet veren Gaziantep otobüslerine Kart27 satın alarak binebilirsiniz. Şehir içi ulaşımda kullanabileceğiniz manyetik kartı toplu taşıma duraklarından ve bilet satış noktalarından temin edebilirsiniz.

Gaziantep Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Gaziantep Havaalanı

Gaziantep Havaalanı 2006 yılında hizmete soktuğu yeni iç ve dış hatlar terminali ile yıllık 4 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahip bölgenin önemli havaalanları arasında yer almakta. Gaziantep Havaalanı şehir merkezine 19 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Havaş

izmir havaş

Havaalanından şehir merkezine ulaşımlarda ekonomik olması nedeniyle HAVAŞ servis otobüsleri eb çok tercih edilen seçenek diyebilirim. HAVAŞ ile seyahat süresi trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 35-40 dakika sürmektedir. Bu yolculuk için 15 TL ücret ödemeniz isteniyor. iç hat uçuşlarına göre düzenlenen Havaş otobüs seferlerinin saatlerinde, uçuş iptallerine bağlı olarak değişiklik yada iptaller yaşanabilmektedir.

Taksi

Gaziantep Havaalanı Ulaşım Rehberi

Gaziantep Havaalanı ulaşım rehberi yazımda kent merkezine gitmek için tercih edilebilecek en son seçenek taksi. Havaalanı çıkış kapısında bulunan taksiler 7/24 kesintisiz hizmet vermekte. Şehir merkezine yaklaşık 35 dakika süren yolculuk sonrası ulaşmanız muhtemel. Ücretler gideceğiniz bölgeye göre 55-75 TL aralığında değişiyor.