Cape Town Havaalanı Ulaşım Rehberi

Cape Town Havaalanı Ulaşım Rehberi yazısında, Cape Town’da yer alan Cape Town Uluslararası Havaalanı hakkında genel bilgileri ve bu havaalanı’ndan Cape Town şehir merkezine ulaşım seçenekleri konusunda detaylı bir gezi rehberi hazırladık. Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için otobüs, taksi, Bolt, araç kiralama ya da özel transfer gibi seçenekler ile ulaşım sağlanıyor.

Cape Town Şehir İçi Ulaşım Rehberi

Cape Town Metro Haritası

Cape Town Metro Haritası

Cape Town Şehir içi ulaşım bilgileri ve Cape Town metro haritasını sizin için hazırladık. Seyahat öncesi gideceğiniz yerlere nasıl ulaşacağınız konusunda genel bir planlama yapmanızı tavsiye ederiz.

Cape Town Metro Ücretleri

Hop on Hop off

Şehir içi ulaşım için Hop on Hop off otobüs bileti satın aldık. Bu otobüsler şehir merkezinde bulunan ve gezilmesi gereken her yere gidiyor. Üstelik gittiğiniz yerler hakkında Türkçe dil seçeneği olan rehber cihazları kullanabilirsiniz. Tüm gün istediğiniz durakta inip istediğinizden binebiliyorsunuz. Son derece güvenli olan bu otobüsler gezinizi çok kolaylaştıracak.

Cape Town Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Cape Town Uluslararası Havaalanı

Cape Town Havaalanı Ulaşım Rehberi

Cape Town Uluslararası Havaalanı, şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer alır. Güney Afrika’daki en işlek ikinci ve Afrika’daki dördüncü en işlek havaalanıdır.

Otobüs

Cape Town Havaalanı Ulaşım Rehberi

Terminalden hareket eden otobüsler şehir merkezine ulaşım için en ekonomik ulaşım aracı. Her 20 dakikada bir hareket eden otobüsler 04.20 ile 22.00 saatleri arasında hizmet vermekte. A01 ve D02 numaralı otobüsler ile Cape Town şehir merkezine 1 saat süren yolculuk sonrası ulaşmanız muhtemel.

Bolt

Cape Town Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edilebilecek bir diğer seçenek Bolt uygulaması. Özellikle kalabalık bir grup veya ailecek seyahat ediyorsanız Bolt ile ulaşım en iyi tercih olacaktır. Hem daha konforlu hemde daha ucuza ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezine yaklaşık 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşmanız muhtemel. Bu hizmet için ödemeniz gereken toplam ücret 160 Rand.

Taksi

Cape Town Havaalanı Ulaşım Rehberi

Taksi kullanacak olursanız kapının önünde taksi ister misiniz diye soranlara güvenmek yerine havaalanının çıkışında sıralanmış halde göreceğiniz resmi taksileri kullanmanızı tavsiye ederim. Klasik taksiler ile şehir merkezine yolculuk yaklaşık olarak 300 Rand tutuyor. Fakat taksi metre yerine sıkı bir pazarlık yaparak 200 rand ücrete ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde ulaşabilirsiniz.